שילוב של היסטוריה וטבע במערב רומניה

Manastirea Mraconia pe Dunare in Romania

מה יכול להיות מרהיב יותר מלראות כיצד הדנובה מסתערת על ההר, עושה פיתולים וקשתות, נאלצת לחפור לעומק הנקיק עד PORTILE DE FIER (שערי הברזל) ולאחר מכן ממשיכה כמנצחת עד TURNU SEVERIN.

כאשר אלוהים ברא את המקום הזה, הוא הציב בשטח קטן מאוד, כל כך הרבה רוממות רוח שמשאירה את המטייל ללא מילים. נופים הגובלים בדנובה בצד אחד והרי הקרפטים בצד השני, מהווים מופע אמיתי של הרמוניה בין ההרים לנהר.

המקום הזה יחשוף למטייל עולם אחר, עולם שיד אדם עדיין לא נגעה בו. זה מקום פלאי שנקרא  Dunărea la Cazane   (הדנובה רותחת). במקום יש מסלולי הליכה (טרקים) שנעים בין שעתיים לשש שעות בדרגת קושי קלה עד בינונית, שייט על הדנובה, מסלולי רכיבה על אופניים וטיול בעגלה עם סוסים.

תוכנית הטיול

יום 1. יום שכולו היסטוריה בעיירות ציוריות

נחיתה בבוקרשט עיר הבירה של רומניה ונסיעה לכיוון העיר פיטשטי, צפונית מערבית לבוקרשט.

נבקר, בהתאם לזמן, במוזיאון של החקלאות והיין ב- GOLESTI ואחר כך באחוזת FLORICA שהיתה שייכת למשפחת בראטיאנו (BRATIANU), מקום מיוחד באמצע הטבע.

נעצור בכפר BALILESTI לטעום מהאוכל הרומני הביתי של אלנה ונסייר בכפר להתרשם מהחיים של הכפריים.

נמשיך לעיירה CURTEA DE ARGES כדי לבקר במנזר המפורסם עם אגדה עממית על בניתו ובמאוזולאום היכן קבורים מלכי רומניה. נגיע לסכר של האגם VIDRARU ונתרשם מהנוף המרהיב.

לינה באזור ההררי של אגם ווידרארו.

יום 2 - יום שכולו נופים מדהימים

נמשיך בטיול ונעבור את הקרפאטים דרך הכביש TRANSFAGARASAN שניבנה ככביש אסטרטגי בזמן המשטר הקומוניסטי. פרט להנופים המרהיבים ניפגש עם דובי הסביבה שמחכים בצד הדרך לקבל אוכל מהתיירים.

אחרי מספר תמונות בתצפיות לאורך הכביש נגיע לפסגת ההר היכן שנמצא האגם BALEA שנוצר מהפשרת השלגים ושבחורף הוא קפוא. נרד לצד השני של הרי פאגאראש ל-ALBOTA ונהנה מארוחת צהריים של פורלים עם מאמאליגה ורוטב שום, שמגדלים אותם במקום.

נמשיך ל-AVRIG ונבקר בארמון הקיץ של סמואל ברוקנטל המושל של טרנסילווניה במאה 18.

באותו אתר נבקר במוזיאון של זכוכית ובדולח שהוקם במקום שפעם היה המפעל בו ייצרו הכוסות עבור החתונה בין מלך צ'רלס והנסיכה דאיאנה.

נגיע לעיר הסכסונית סיביו ונעשה סיור לילי. הלינה או בסיביו או בצימרים בכפר סיביאל אצל MIOARA ונתרשם מהאווירה הפסטורלית של החצר שלה.

יום 3. צוענים, כפרים ציוריים וסיגישוארה

אחרי ארוחת בוקר כפרית ניסע דרך כפרים ועירות פסטורליים לכפר BRATEIU לבקר בכפר אותנטי צועני היכן שכל התושבים עוסקים ביצור כלי בית מנחושת. נתרשם גם מהארמונות של הצוענים ואיך הם חיים.

ניסע מכאן לסיגישוארה, עוד אחת משבע הערים שהתושבים הסקסונים ממערב גרמניה הקימו במאה 13. מלך הונגריה נתן להם שטחים עצומים כדי להקים ערים וכפרים מבוצרים לאורך הרי הקארפטים, על מנת להגן על הממלכה נגד הפולשים העותמנים וטאטארים. נבקר בעיר העתיקה היכן שנולד וולאד דראקולה (וולאד המשפד), נטייל בסימטאות העתיקות, נצפה במגדל השעון עם הבובות שזזות בכל שעה כשהפעמון מצלצל את השעה ונעלה במדרגות המכוסות שנבנו במאה ה-17 עבור התלמידים של בית הספר.

נעשה הפסקת קפה בכיכר המרכזי של עיר העתיקה.

נבקר בבית הכנסת של סיגישוארה וחזרה לסיביו או לסיביאל.

יום 4 זהב, מצודות ושקט

אחרי ארוחת הבוקר ניסע צפונה לכיוון הרי האפוסני כדי לבקר במוזיאון הזהב מ-BRAD  באזור שבזמן הדקים והרומאים היו מוצאים את הזהב מבטן האדמה. במוזיאון אפשר להתרשם מחפצי הזהב הטהור והתהליך להוצאת הזהב מהמכרות.

נמשיך לעיר DEVA  לבקר במצודה ונמשיך ל-HUNEDOARA כדי לבקר בטירה של משפחת קורווינוס, משפחה של אצילים רומנית-הונגרית  שבמאה 15 עצרה את העותמנים לפלוש למרכז אירופה.

נגיע לשפת אגם צ'ינצ'יש כדי להנות מהנוף ולנוח.

לינה בצ'ינצ'יש

יום 5 – אתרי עתיקות, הרים ומפלי מים

נעזוב את הנוף הפסטורלי של אגם צ'ינצ'יש וניסע לכיוון מערב ונבקר באתר הארכולוגי SARMIZEGETUSA היכן שהיתה עיר הבירה של ממלכת דצ'יה.

נמשיך מערבה למרגלות הרי RETEZAT ונבקר באגם ליד הכפר POIANA MARULUI ובמפל ROPOTE בתוך היער.

נמשיך לנסוע דרומה לכיוון אתר הספא BAILE HERCULANE עם מעיינות מים חמים, אתר מרחצאות שקיים מזמן הרומאים. אפילו הקיסר פרנץ יוסף ביקר במקום בזמן שהאזור הית תחת שליטה אוסטרו הונגריה.

לינה ב-BAILE HERCULANE.

יום 6 – שייט קסום והיסטוריה

יוצאים מוקדם כי צריך להגיע ל- ORSOVA כדי לעלות על סירה שתיקח אותנו לשייט מעלה הזרם על הדנובה. נבקר באתרים כמו הדיוקן של DECEBAL מלך הדקים חצוב בסלע בכניסה של מפרץ MRACONIA, במנזר MRACONIA, באזורים שנקראים CAZANELE MARI ו-CAZANELE MICI היכן שהדנובה חצבה את המסלול שלה דרך הרי הקארפטים, נצפה בשלט של הקיסר TRAIAN ונתרשם מהנוף המרהיב בין רומניה לסרביה.

אחרי שנרד מהסירה נבקר בעיר TURNU SEVERIN היכן שניתן לראות עמוד בן 2000 שנה שהיה חלק מהגשר שהקיסר TRAIANUS בנה כדי שהצבא הרומי יעבור לדקיה. נחזור ל-BAILE HERCULANE כדי לנוח בתוך המים החמים של הבריכה.

לינה ב-BAILE HERCULANE.

יום 7 – פסלים, נוף וקרמיקה

אחרי הצ'ק אוט במלון, ניסע דרך עמק של הנהר צ'רנה לעיר TARGU JIU כדי לבקר בפארק היכן שנמצאים הפסלים של הפסל המפורסם CONSTANTIN BRANCUSI. נצפה בכמה מיצירות המופת שלו "שער הנשיקה", "שולחן השקט", "העמוד האין סופי".

מכאן ניסע לאתר היער הצבעוני, לאתר הטרובנטים, תופעה טבע נדירה. נבקר גם בכפר-HOREZU  היכן שמיצרים חפצי קרמיקה ונבקר בבית מלאכה של אחד אומנים. ניתן לקנות מזכרות במקום. נגיע לעירה OCNELE MARI.  

לינה ב-OCNELEMARI

יום 8 מכרה מלח ובוקרשט

אחרי ארוחת הבוקר ניסע לבקר במכרה המלח ב-OCNELE MARI על מנת לראות איך התושבים הדקים והרומאים היו מוציאים את המלח מבטן האדמה. המלח היה האמצאי היחיד לשמור על הבשר במקום המקרר.

מכאן ניסע לבוקרשט לשדה התעופה או לעשות סיור פנורמי בתוך העיר ולאחר מכן לשדה התעופה לטיסה לארץ

דגשים:

- אם יש ילדים בקבוצה חלק מהזמן יוקדש למקומות בילוי עבורם

- התוכנית בהתאמה אישית למטיילים ועם אפשרות לשינוים.

תמונות מהטיול

Curtea de Arges

CURTEA DE ARGES

Lacul si Barajul Vidraru

סכר VIDRARU

Lacul Vidraru

האגם VIDRARU

Transfagarasan Road

הכביש TRANSFAGARASAN

Balea Lac

האגם BALEA

Sighisoara - orasul vechi - Romania

סיגישוארה

Cetatea Deva

מצודה DEVA

Castelul Hunedoara, Romania

טירת לHUNEDOARA

Sarmizegetusa

SARMIZEGETUSA

Dunarea cu statuia lui Decebal

Dunarea

Operele lui Brancusi la Targu Jiu

TARGU JIU - BRANCUSI

Ceramica de Horezu

הקרמיקה של HOREZU

מוזמנים לחוות את הטיולים שלנו

דואר אלקטרוני
miki.koren.tours@gmail.com
וואטסאפ
972-523995475+