מסע קולינרי בין יקבים ונופים

Vie in podgorie de vin

תוכנית הטיול

יום 1.  הגעה אל בוקרשט – בירת רומניה

איסוף משדה התעופה על ידי מיקי קורן המדריך. נתחיל בנסיעה אל עבר היעד הראשון שלנו: היקב העתיק CRAMA 1777. משם נמשיך ליקב המפורסם DOMENIILE TOHANI עם טעימות של מספר סוגים של יין.  

לינה ב-Măgura

יום 2. הרי הגעש הבוציים, בראשוב

נבקר אחרי ארוחת הבוקר באתר של הרי הגעש הבוציים, תופעת טבע מיוחדת. משם ניסע לאורך הנהר בוזאו (BUZAU) לכיוון פרז'מר היכן שנמצאת הכנסיה המבוצרת פרז'מר (PREJMER) שנבנתה ע"י האבירים הטווטוניים במאה ה-13 ומוכרת כאתר מורשת  אונסק"ו. נגיע לעיירה ה"אלפינית" פויאנה  בראשוב (POIANA BRASOV) הנמצאת בגובה של כ- 1020 מטר בהרי הקרפטים בה גם נלון. נערוך ביקור לילי בעיר בראשוב (BRASOV) המכונה "פנינת הקרפטים" ונאכל ארוחת ערב במסעדה עם תוכנית פולקלור.

לינה בפויאנה בראשוב

יום 3. ערים גרמניות בטראנסילווניה (TRANSILVANIA)

אחרי ארוחת הבוקר, נעלה ברכבל לפסגת פוסטאבארו (POSTAVARUL) לתצפית מרהיבה על הנוף. נשלים את הביקור בבראשוב: מרכז העיר העתיקה והמדרחוב ונמשיך בנסיעה לוויסקרי (VISCRI) כפר גרמני קסום שאפילו הנסיך צ'ארלס קנה בו בית.  נגיע לקראת אחר הצהריים לעיר סיגישוארה (SIGHISOARA), עיר עתיקה שנבנתה בימי הביניים שהשתמרה היטב במצבה המקורי ובתיה הצבעוניים הוכרזו כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו.

לינה בסיגישוארה

יום 4. טראנסילווניה מסיגישוארה לסיביו

נמשיך בבוקר את הביקור בסיגישוארה (SIGHISOARA), ולאחר מכן ניסע לבקר  בכפר BRATEIU, כפר של צוענים שמתעסקים ביצור כלי בית מנחושת. נמשיך משם לביקור ביקב CRAMELE JIDVEI עם היינות המפורסמים  TARNAVE יינות לבנים במיוחד. נבקר בכפר סיביאל (SIBIEL ) כפר תיירותי, נטעם מהאוכל המקומי ונטייל עם עגלה וסוס. נעלה לאוטובוס וניסע לבקר בסיביו (SIBIU), אחת מהערים החשובות בטרנסילבניה, שנוסדה על ידי הסאקסוניים הגרמניים בימי הביניים.

לינה בסיביו

יום 5. מסיביו דרומה דרך הדרך הכי עתיקה ברומניה

אחרי ארוחת הבוקר, נמשיך לבקר בסיביו. נצא לדרך לכיוון TRANSALPINA הדרך שנבנה ע"י הרומאים בזמן המלחמות עם הדקים. TRANSALPINA מגיע עד גובה 2100 מ' עם נופים מדהימים. נבקר בכפרים ציורים לאורך נחל לוטרו עד עמק של הנהר אולט (OLT). נבקר באחת מעיירות הספא של עמק האולט, קאלימאנשטי (CALIMANESTI).

לינה בקאלימאנשטי

יום 6. קרמיקה של הורזו (HOREZU )

אחרי ארוחת הבוקר נצא לבקר בכפר  הורזו (HOREZU) המפורסם בשל בתעשיית  הקרמיקה האומנותית. נמשיך בדרך ונבקר בכנסיה מעץ מ-URSI עם אגדות רבות. נגיע לעיירת דראגאשאני (DRAGASANI), מקום נוסף מפורסם עם יקבים רבים. נבקר באחד מהם - היקב של הנסיך שטירבאי.

לינה בראמניקו וואלצ'ה

יום 7. בדרך לבוקרשט

נצא לדרך לכיוון בוקרשט דרך שני מחוזות אולטניה ומונטניה. גם היום נבקר ביקב מפורסם בכפר סאמבורשטי (SAMBURESTI). נגיע לבוקרשט "הפריז הקטנה" ונסייר במקומות החשובים במרכז העיר שמזכירים את פריז.

יום 8. בוקרשט

נקדיש את היום לתור את רחובותיה ואתריה של "פריז הקטנה", ככל שיותיר הזמן. נבקר במרכז העיר, דרך הניצחון,  ברובע היהודי, בארמון הפרלמנט, בפארק הראסטראו וכו׳.

יום 9. קניות וטיסה לתל אביב

נסיים את הטיול לרומניה ביום של קניות.

דגשים:

- אם יש ילדים בקבוצה חלק מהזמן יוקדש למקומות בילוי עבורם

- התוכנית בהתאמה אישית למטיילים ועם אפשרות לשינוים.

תמונות מטיול

Vulcanii Noroiosi, Romania

הרי הגעש הבוציים

Biserica fortificata din Prejmer, Transilvania, Romania

הכנסיה המבוצרת פרז'מר (PREJMER)

Poiana Brasov, Romania

פויאנה  בראשוב (POIANA BRASOV)

ברשוב רומניה

בראשוב, הכיכר המרכזי

Biserica fortificata din Viscri, Romania

וויסקרי (VISCRI)

Sighisoara - orasul vechi - Romania

סיגישוארה

Sighisoara - orasul vechi - Romania

סיגישוארה

Sibiu, orasul vechi, Romania

סיביו (SIBIU)

Transalpina Road

כביש TRANSALPINA

Manastirea Cozia, Calimanesti, Romania

Calimanesti - Cozia Monastery

Ceramica de Horezu

הקרמיקה של HOREZU

Bucharest street, Romania

מרכז בוקרשט

ספריית האוניברסיטה המרכזית בבוקרשט

הספריה המרכזית האוניברסיטיית

אגם ופארק הרסטראו בבוקרשט

פארק הרסטראו

מוזמנים לחוות את הטיולים שלנו

דואר אלקטרוני
miki.koren.tours@gmail.com
וואטסאפ
972-523995475+