בין יערות וערים גרמניות ברומניה

ברשוב - מבט על

תוכנית הטיול

יום 1.  הגעה אל בוקרשט – בירת רומניה

איסוף משדה התעופה על ידי מיקי קורן המדריך. נתחיל בנסיעה אל עבר היעד הראשון שלנו: היקב העתיק CRAMA 1777. משם נמשיך בנסיעה ונבקר במכרה מלח מרשים במיוחד SLANIC PRAHOVA ונגיע לעיירת הנופש CHEIA שנמצאת למרגלות הרי צ'וקש (CIUCAS) וההר האדום (MUNTELE ROSU).

לינה ב-CHEIA

יום 2. הרי בוצ'ג' (BUCEGI) ופויאנה בראשוב (POIANA BRASOV)

נתחיל את היום במסלול הליכה נעים בהר האדום (MUNTELE ROSU) ומשם ניסע לבקר בכנסיה המבוצרת פרז'מר (PREJMER) שנבנתה ע"י האבירים הטווטוניים במאה ה-13 ומוכרת כאתר מורשת אונסק"ו. נגיע לעיירה ה"אלפינית" פויאנה בראשוב (POIANA BRASOV) הנמצאת בגובה של כ- 1020 מטר בהרי הקרפטים, בה גם נלון. נערוך ביקור לילי בעיר בראשוב (BRASOV) המכונה "פנינת הקרפטים" ונאכל ארוחת ערב במסעדה עם תוכנית פולקלור.

לינה בפויאנה בראשוב

יום 3. ערים גרמניות בטראנסילווניה (TRANSILVANIA)

אחרי ארוחת הבוקר, נעלה ברכבל לפסגת פוסטאבארו (POSTAVARUL) לתצפית מרהיבה על הנוף. נמשיך את הביקור בבראשוב ונבקר במקומות הבאים: מרכז העיר העתיקה, המדרחוב, הכנסיה השחורה, בית הכנסת הניאולוגי ונמשיך בנסיעה לוויסקרי (VISCRI) כפר גרמני קסום שאפילו הנסיך צ'ארלס קנה בו בית. לקראת אחר הצהריים נגיע לעיר סיגישוארה (SIGHISOARA), עיר עתיקה שנבנתה בימי הביניים ושהשתמרה היטב במצבה המקורי. בתייה הצבעוניים הוכרזו כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו.

לינה ב-SIGHISOARA

יום 4. ערי סקסונים בטרנסילבניה

בבוקר נמשיך את הביקור בסיגישוארה (SIGHISOARA) ולאחר מכן נבקר בכפר BIERTAN, בכנסיה המבוצרת. נמשיך לכיוון העיר SIBIU אחת הערים החשובות בטרנסילבניה שנוסדה על ידי הסקסוניים הגרמניים בימי הביניים. נבקר באתרים החשובים של העיר: הכיכר הגדולה, הכיכר הקטנה, גשר השקרנים, הכנסיה האוונגלית ובית השוליות.

לינה בסיביו

יום 5. כביש טראנספגרשן שחוצה את הרי הקרפטים

אחרי ארוחת הבוקר, נמשיך לכיוון אחת מהדרכים הכי יפות ברומניה TRANSFAGARASAN  שחוצה את הרי  FAGARAS שהם חלק מהרי הקרפטים הדרומיים. ה TRANSFAGARASAN-נבנה כדרך צבאית אסטרטגית ע"י הרודן צ'אושסקו כדי לחבר את החלק הדרומי של רומניה עם TRANSILVANIA. נבקר באגם הקרחוני באלאה (LACUL BALEA) בגובה 2000 מ', מעט הליכה רגלית ונמשיך לצד השני של הקרפטים לכיוון סכר ואגם וידרארו.

נעצור לביקור באתר הסכר.

נגיעה לעיר CURTEA DE ARGES שפעם היה עיר הבירה של הנסיכות ולאכיה. נבקר במנזר המפורסם עם האגדה עממית ובמאוזוליום היכן קבורים כל המלכים של רומניה.

לינה ב-CURTEA DE ARGES

יום 6. עמק היאלומיצה (IALOMITA) ועמק הפראחובה (PRAHOVA)

אחרי ארוחת הבוקר, ניסע ונבקר בנקיק DAMBOVICIOARA. נתחיל בנסיעה לסינאיה  (SINAIA) דרך עמק היאלומיצה. בדרך נעצור לביקור קצר בטירת דראקולה ב-BRAN ובשוק הססגוני ליד הטירה. נגיע ל-SINAIA ונבקר באחד מהארמונות היפים באירופה, ארמון פלש (PELES), שהיה בית הקיץ של משפחת המלוכה הרומנית.

לינה בסינאיה.

יום 7. יום כיף בבוקרשט

נתחיל מוקדם כי יום ארוך לפנינו. נצא לכיוון בוקרשט ונעצור לשעות של כיף  באתר טרמה (TERME)  עם מי מעיינות חמים טבעיים. נגיע לבוקרשט אחרי הצהריים, "פריז הקטנה" של מזרח אירופה ונסייר באוטובוס במקומות היפים והחשובים של בירת רומניה. נסיים בארוחת ערב עם תוכנית פולקלור במסעדה אותנטית.

לינה בבוקרשט

יום 8. בוקרשט - תל אביב

נמשיך את הביקור שלנו בבוקרשט, בארמון האם שנבנה בזמן צ'אושסקו, ברובע יהודי, בגן צ'ישמיג'יו, בפארק הראסטראו ובדרך לשדה התעופה נעצור בקניון BANEASA לקניות. ניסע לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה.

דגשים:

- אם יש ילדים בקבוצה חלק מהזמן יוקדש למקומות בילוי עבורם

- התוכנית בהתאמה אישית למטיילים ועם אפשרות לשינוים.

תמונות מהאזורים שאנחנו מבקרים

Serpentine pe drumul la Cheia, Romania

הכביש ל-CHEIA

Muntele Rosu - Turnul lui Goliat. Cheia, Romania

ההר האדום (MUNTELE ROSU)

Biserica fortificata din Prejmer, Transilvania, Romania

בכנסיה המבוצרת פרז'מר (PREJMER)

Poiana Brasov, Romania

פויאנה  בראשוב (POIANA BRASOV)

ברשוב רומניה

ברשוב

Biserica fortificata din Viscri, Romania

וויסקרי (VISCRI)

Sighisoara - orasul vechi - Romania

סיגישוארה

Sighisoara - orasul vechi - Romania

סיגישוארה

Biserica fortificata Biertan, Romania

BIERTAN - כנסיה מבוצרת

Sibiu, orasul vechi, Romania

SIBIU

Transfagarasan Road

הכביש ה-TRANSFAGARASAN

Balea Lac

האגם הקרחוני באלאה (LACUL BALEA)

Castelul Bran

טירת BRAN

ארמון פלש בסינאיה

ארמון פלש בסינאיה

מוזמנים לחוות את הטיולים שלנו

דואר אלקטרוני
miki.koren.tours@gmail.com
וואטסאפ
972-523995475+