דלתת הדנובה והרי הקרפטים

Pelicani in Delta Dunarii, Romania

הדלתה של הדנובה. אחרי 2820 ק"מ מהיער השחור שבגרמניה ואחרי שעברה עשר מדינות, הדנובה נשפכת לים השחור דרך אחת משמורות הטבע הייחודיות בעולם.

כדי להבין חלק קטן של מהמורכבות של הדלתא, לא מספיק  לקרוא שורות אלו, אלא יש  לבקר בשמורה הביוספרית המרשימה הזו, לשוט בסירות של דייגים בתעלות ואגמים, לשמוע את הרחש של קני הסוף וצלילי הטבע ורק אז אולי להתחיל להבין מדוע המקום המדהים הזה נקרא "גן עדן של צמחים, ציפורים ודגים".

תוכלו לראות את אחד מהמקומות החשובים למגוון רחב של ציפורים, בו הן עוצרות ונחות בדרך הארוכה שלהן מאפריקה לאירופה. רבות מהציפורים הללו ילווה אתכם לאורך השייט בין האיים הצפים מקני סוף.

במקום הקסום והאקזוטי הזה תוכלו לראות כ- 1,830 מינים של עצים וצמחים, מעל 2,440 מינים של חרקים, 91 מינים של רכיכות, 11 מינים של זוחלים, 133 המינים של דגים 320 מינים של ציפורים ו -44 יונקים, שרבים מהם הוכרזו מינים ייחודיים ואוצרות טבע. בנוסף, בכל יום של טיול רגלי או שייט בטבע, תוכל להנות מאחד מהמאכלים המיוחדים של האזור הכוללים בין היתר מרק דגים (ciorba de peste ) שרק הדייגים יודעים להכין.

תוכנית הטיול

יום 1. לינה בבוקרשט

אחרי הנחיתה בבוקרשט, נצא לסיור בבירת רומניה שנקראת פריז הקטנה.

נגיע למלון ואחרי ביצוע הצ'ק-אין נמשיך לטיול רגלי בשילוב אוטובוס באתרים החשובים של בוקרשט כמו: הרובע היהודי, שדרת הניצחון, העיר העתיקה, הפרלמנט ועוד.

יום 2. לינה ב-MURIGHIOL או UZLINA  

אחרי ארוחת הבוקר, נעלה לאוטובוס וניסע לטולצ'ה שנמצאת בשער הדלתא של דנובה. מדובר בעיר נמל קוסמופוליטית הכוללת שורשים יהודים. אחרי הפסקת הצהריים נמשיך לכיוון MURIGHIOL - כפר דייגים שנותן אפשרות לטייל ולחקור את הדלתא.

יום 3. לינה ב MURIGHIOL או   UZLINA

אחרי ארוחת הבוקר נצא לטייל בין התעלות, לחקור ולצלם את גן העדן של הציפורים, הדגים והטבע. נטעם מהמאכלים המיוחדים של האזור.

יום 4. לינה ב- MAMAIA או CONSTANTA

נמשיך את הטיול באזור שנקרא DOBROGEA שהיה מאות שנים תחת השילטון העות'מאני. ניתן לראות את ההקשר לפי השמות של הכפרים ומסגדים. נבקר ב-JURILOVCA  ונשוט ל-GURA PORTITEI, מקום על שפת הים השחור. ניסע לכיוון CONSTANTA  דרך כפרים ציוריים ואתרים ארכיאולוגים מתקופת הרומאים והיוונים.

יום 5. לינה בקונסטנצה

יום חופשי על שפת הים השחור MAMAIA, או נסיעה לאורך שפת הים וסיור בארמון הקיץ ב- BALCIC, ארמון שנבנה ע"י מלכת רומניה מאריה ושכולל סיגנונות המזרחים וכן מינרט משולב עם הסיגנון הבאחאי שמריה אהבה. האחוזה כוללת גם גן בוטני מאוד יפה.

יום 6. לינה בבוקרשט

נסיעה לבוקרשט ויום כיף באתר הספא טרמה. נצא לארוחת ערב בשילוב תוכנית פולקלור.

יום 7. לינה בבוקרשט

ביקור בהרי הקרפטים, ביקור בסינאיה ובארמון פלש, ביקור בבראשוב עיר בטראנסילווניה עם אוכלוסיה גרמנית. נבקר במרכז העיר, כיכר המועצה, הכנסיה השחורה, רחוב החבל, עליה עם הרכבל להר TAMPA וכל מה שהזמן יאפשר. חזרה לבוקרשט.

ים 8.

קניות האחרונות ונסיעה לשדה התעופה

דגשים:

- אם יש ילדים בקבוצה חלק מהזמן יוקדש למקומות בילוי עבורם

- התוכנית בהתאמה אישית למטיילים ועם אפשרות לשינוים.

תמונות מדלטה של הדנובה

Delta Dunarii, Romania

דייגים

Pelicani in Delta Dunarii, Romania

שקנאים

Pelicani in Delta Dunarii, Romania

שקנאים

Delta Dunarii, Romania

תעלה בדלטה של הדנובה

Pelicani in Delta Dunarii, Romania

שקנאי בודד

Delta Dunarii, Romania

להקת עגורים

Pelicani in Delta Dunarii, Romania

להקת שקנאים

Delta Dunarii, Romania

עוף

מוזמנים לחוות את הטיולים שלנו

דואר אלקטרוני
miki.koren.tours@gmail.com
וואטסאפ
972-523995475+