סיור משולב רגלי ועם אופניים
בצפון היוקרתי של בוקרשט

על הסיור


כיכר הניצחון (PIATA VICTORIEI)

ניפגש בכיכר הניצחון (PIATA VICTORIEI) ולאחר מספר מלים על רומניה ובוקרשט, נתבונן על המבנים מסביב לכיכר.

המוזיאון להיסטוריה של הטבע גריגורה אנטיפה שנחשב לאחד ממוזיאוני הטבע היוקרתיים והמאורגנים ביותר בעולם.

מבנה נוסף בכיכר הוא ארמון וויקטוריה, מבנה היסטורי שבו נמצא משרד ראש הממשלה, המוזיאון של האיכר הרומני וגם נדבר על הארמון של הנסיך סטורזה (STURZA) שנבנה בסוף מאה 19 ושימש כמשרד החוץ הרומני עד1941. המקום נהרס במלחמת העולם השנייה.

נדבר גם על פסל של החייל הסוביטי שצ'אושסקו נתן פקודה להזיזו כי הטריד אותו לו לראות אותו, כשהיה חוזר בערב לביתו.

שדרת הטייסים מכיכר הניצחון עד פסל הטייסים

נמשיך משם לשדרת הטייסים שלאורכה, בצד אחד, נראה וילות מפוארות ובצד השני את הפארק היפה קיסלף.

נתחיל עם וילה אורומולו, שתוכננה ע”י האדריכל פטרה אנטונסקו, אותו האדריכל שתיכנן בשנות ה-20 גם את שער הניצחון עבור נגיד בנק רומניה, מיכאיל אורומולו.

נמשיך עם המוסך עתיק ביותר בבוקרשט של לאון לאונידה שהקים את מועדון המכוניות של רומניה ושתחזק גם את הרכבים היוקרתיים של המלך קארול השני.

וילה נוספת עם סיפור מעניין היא וילה שהייתה שייכת ליהודי העשיר, מקס אושניט, מלך תעשיית הברזל של רומניה. נשמע על סיפור האהבה של היהודייה מגדה-אלנה לופסקו והמלך קארול השני שקנה לה וילה בצמוד לוילה של מקס אושניט.

הסמטאות באזור משובצות בפנינים אדריכליות בסגנון ניא-רומני ובפסלים מרשימים, כדוגמת פסל הטייסים בצורתו של האל היווני איקארוס.

לאורך כל המסלול, גם בשדרת הטייסים וגם בשדרת קיסלף  יש ריח של עץ הטיליה (או תרזה) שמלווה את המטיילים לאורך הטיילת במיוחד בחודשי האביב ומוסיף להנאה.

מפסל הטייסים עד כיכר שארל דה גול (CHARLES DE GAULLE).

נמשיך בסיור בכמה רחובות צדדים כדי להנות מהבתים היפים המוקפים בירוק בסגנונות שונים, בארוק, ונציאני, ניאו רומני ועוד.

‍נצפה בכנסיה הצרפתית SACRE COEUR ונמשיך לטייל בשדרת הטייסים שבשנות ה-50 וה-60 המוקדמות ועד 1989 נקראה שדרת סטלין.

מדיי שנה, בזמן השלטון הקומוניסטי, בחג הפועלים ה-1 למאי וביום העצמאות של רומניה ב-23 לאוגוסט, היו נערכות בכיכר זו תהלוכות ענק מול מנהיגי המפלגה, תהלוכות שכללו דגלים, שלטים עם סיסמאות בזכות הקומוניזם ותמונות המנהיגים שהיו מתחלפות בהתאם לתקופה.

נעשה הפסקת התרעננות לקפה ועוגה בקונדיטוריה זקסה (ZEXE).

נגיע לכיכר שארל דה גול שהפסל שלו עומד בכניסה לפארק הראסטראו (PARC HERASTRAU), הפארק הגדול של בוקרשט שמשתרע על 1740 דונם.

משם נמשיך בטיול אופניים בתוך הפארק, נטייל מסביב לאגם הראסטראו, נצפה על שער הניצחון, נבקר (אופציונלי) ב‘מוזיאון הכפר’ שנוסד ב-1936 ע"י האטנוגרף דימיטריה גוסטי וכולל בתים אותנטיים מכפרים מכל רחבי רומניה.

ניתן לבקר גם בארמון אליזבטה, שנבנה ב-1936 בסגנון אקלקטי ושייך לבית המלוכה. נכון לעכשיו, הבניין משמש כמעון הרשמי של הנסיכה מרגרטה, אפוטרופוס הכתר הרומני וכל משפחת המלוכה. הארמון נבנה בין השנים 1935 ל-1937 עבור מלכת יוון אליזבתה, שנולדה כנסיכת רומניה, בתם הראשונה של מלך רומניה פרדיננד הראשון ושל מלכת רומניה מריה, אחותו של מלך רומניה קארול השני.

תמונות מהסיור

Becali House

פסל הטייסים

שער הניצחון בוקרשט

שער הניצחון

אגם ופארק הרסטראו בבוקרשט

פארק הרסטראו

אגם ופארק הרסטראו בבוקרשט

פארק הרסטראו

מוזיאון הכפר בוקרשט

מוזיאון הכפר

מוזמנים לחוות את הטיולים שלנו

דואר אלקטרוני
miki.koren.tours@gmail.com
וואטסאפ
972-523995475+